How Do We Ensure That Our NbS Projects Are Effective, Efficient And Sustainable?

How Do We Ensure That Our NbS Projects Are Effective, Efficient And Sustainable?

Mundo Verde Climate olarak, iklim değişikliğini etkili bir şekilde azaltan, biyolojik çeşitliliği koruyan ve su güvenliğini artıran etkili doğa bazlı çözümler (NbS) sunmaya kendimizi adadık. Ancak NbS’mizin etkili, verimli ve sürdürülebilir olmasını nasıl sağlayabiliriz?

Mundo Verde Climate olarak, iklim iklimini etkili bir şekilde azaltan, biyolojik çeşitliliği koruyan ve su miktarını artıran etkili doğa merkezli çözümler (NbS) uygulamayı kendimizi adadık. Ancak NbS’mizin etkili, verimli ve sürdürülebilir olmasını nasıl sağlayabiliriz?

Büyük veri ve yapay zekanın (AI) devreye girdiği yer burasıdır. Bu iki ileri teknoloji, NbS projelerimizi hassas ve doğru bir şekilde verimli bir şekilde tasarlamak, uygulamak ve izlemek için bize güçlü araçlar sağlar. Sonuç olarak Mundo Verde Climate, NbS’mizin etkilerine ilişkin kanıtların yanı sıra daha şeffaf ve doğrulanabilir veriler sunabilir.

Tasarım

NbS projelerimizi mevcut en iyi bilimsel kanıtlara dayanarak tasarlamak için büyük verileri ve yapay zekayı kullanıyoruz. Makine öğrenimi algoritmalarını kullanarak uydu görüntüleri, yer bazlı araştırmalar ve iklim verileri gibi büyük miktarlarda çevresel verileri topluyor ve analiz ediyoruz. Bu algoritmalar, verilerdeki kalıpları ve ilişkileri tanımlayabilir ve bunları, farklı senaryolar altında farklı NbS’nin sonuçlarını tahmin edebilecek modeller oluşturmak için kullanabilir.

Uygulama

NbS projelerimizi verimli ve uygun maliyetli bir şekilde uygulamak için büyük veri ve yapay zeka kullanıyoruz. NbS projelerimiz için çevresel uygunluk, sosyal kabul edilebilirlik ve ekonomik fizibilite gibi kriterleri temel alarak en uygun sahaları bulmak için büyük verileri kullanıyoruz. Zaman, maliyet ve kalite açısından optimize edilmiş NbS projelerimizi uygulamaya yönelik planlar geliştirmek için yapay zekayı kullanıyoruz.

İzleme

NbS projelerimizi izlemek ve etkilerini ölçmek için büyük veri ve yapay zeka kullanıyoruz. Geniş arazi alanlarından yüksek çözünürlüklü veriler toplamak ve bitki örtüsü, toprak nemi ve su kalitesi gibi değişkenlerdeki değişiklikleri izlemek için uzaktan algılama verilerini kullanıyoruz. Bu verileri analiz etmek ve NbS projelerimizde ağaç ölümü veya istilacı tür istilası gibi potansiyel sorunları tespit etmek için yapay zekayı kullanıyoruz.

Çevresel Hedeflerinizi Güçlendirmek

Çevresel ve iklim hedeflerinizle uyumlu, özel doğa bazlı çözümlerle ilgileniyor musunuz? Büyük veri ve yapay zeka konusunda uzmanlaşmış yetkin uzmanlardan oluşan ekibimiz, sizinle işbirliği yapmaya ve benzersiz ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize göre özelleştirilmiş NbS sunmaya hazırdır. Hizmetlerimizi keşfetmek ve girişimlerinizi nasıl destekleyebileceğimizi keşfetmek için bugün bizimle iletişime geçin.